Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 23 березня 2020, питання №14210

Могу ли я претендовать на жилье

Могу ли я претендовать на жилплощадь при разводе с мужем, после 10-ти лет совместной жизни. У меня двое детей, а трехкомнатная квартира мужу подарена. Заранее благодарна. С ув. Валентина

Відповіді юристів (3)

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 19 років досвіду

    не можете - так как квартира єто личная собственность вашего супруга

    Нешик Татьяна
    Нешик Татьяна 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 23 роки досвіду

    добрый день. Вы не можете претендовать на собственность мужа в виде квартиры, которая ему была подарена, это не предусмотрено законом. Подаренное имущество принадлежит на 100% одарённому и не является совместной, то есть при разводе не делится.

    Десятник  Володимир  Олексійович
    Десятник Володимир Олексійович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 50 років досвіду

    Члени сім'ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону (нижче див. ст. 405 Цивільного кодексу України). Припинення сімейних відносин з власником квартири не позбавляє їх права користування займаним приміщенням (нижче див. ст. 156 Житлового кодексу України).

    Для відповіді на запитання щодо права спільної власності на квартиру необхідне ознайомлення зі змістом договору дарування.

    Адвокат Десятник Володимир Олексійович, канд. юрид. наук, доцент кафедри цивільного права,

    засновник-директор, адвокатське бюро «Експерт Володимир Десятник»

    https://www.facebook.com/LFexpertVDesiatnyk

    Стаття 405. Право членів сім'ї власника житла на користування цим житлом

    1. Члени сім'ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону.

    Житлове приміщення, яке вони мають право займати, визначається його власником.

    Стаття 156. Права і обов'язки членів сім'ї власника жилого будинку (квартири)

    Члени сім'ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням.

    За згодою власника будинку (квартири) член його сім'ї вправі вселяти в займане ним жиле приміщення інших членів сім'ї. На вселення до батьків їх неповнолітніх дітей згоди власника не потрібно.

    Члени сім'ї власника будинку (квартири) зобов'язані дбайливо ставитися до жилого будинку (квартири). Повнолітні члени сім'ї власника зобов'язані брати участь у витратах по утриманню будинку (квартири) і придомової території та проведенню ремонту. Спори між власником та членами його сім'ї про розмір участі в витратах вирішуються в судовому порядку.

    До членів сім'ї власника будинку (квартири) належать особи, зазначені в частині другій статті 64 цього Кодексу. Припинення сімейних відносин з власником будинку (квартири) не позбавляє їх права користування займаним приміщенням. У разі відсутності угоди між власником будинку (квартири) і колишнім членом його сім'ї про безоплатне користування жилим приміщенням до цих відносин застосовуються правила, встановлені статтею 162 цього Кодексу.

    {Стаття 156 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3187-12 від 06.05.93


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України