Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Медицинское право, 27 февраля 2024, вопрос №102864

Як отримати довідку 080-4/о

Доброго вечора! Я інвалід ІІ групи (довічно). Працюю вчителем. Зараз я на лікарняному після операції по заміні кульшового суглобу ( вже другого). Чи маю я право на отримання довідки 080-4/о ? Якщо так, то на який термін (безстроково, як і інвалідність)? Чи буде така довідка відігравати роль для мого сина при перетині кордону разом зі мною? Дуже дякую за відповідь.

Ответы юристов (6)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Згідно законодавства право на виїзд мають особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України.

    Довідки не потрібно.

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Лариса!

    Довідку форми 080-4 Ви можете отримати звернувшись до сімейного лікаря за направленням на ЛКК. Саме ця комісія надає відповідний висновок.

    Форма первинної облікової документації № 080-4/о - це «висновок про наявність порушення функцій організму через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі».

    Підстава для перетину кордону Вашого вина разом з Вами виглядає наступним чином:

    Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, Ваша підстава для виїзду та перелік документів, необхідних для того, зазначені наступним чином:

    21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують

    родинні зв’язки,

    інвалідність,

    а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка),

    або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка),

    або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.

    Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю І чи ІІ групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням".

    Отже, для перетину кордону Вам знадобляться закордонні паспорти, свідоцтво про народження Вашого сина, документ, що підтверджує Вашу інвалідність (окрім довідки МСЕК) та документ, що підтверджує Ваше спільне місце реєстрації, наприклад, витяг з реєстру територіальної громади. Якщо Ви не маєте спільного місця реєстрації, то тоді сину прийдеться оформити акт встановлення факту здійснення догляду.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Лариса Клиент 2 месяца назад
      1. Дуже дякую за відповідь. Але щодо довідки: чи не відмовлять мені в її отриманні оскільки я працюю? І чи на основі такої довідки можна оформити синові відстрочку від мобілізації?
      • Айвазян Юрий Климентьевич

        Все може бути. Я навів Вам підставу для надання такого висновку, тому можуть виникнути складнощі, оскільки Ви працюєте. Щодо відстрочки, то чи є в Вас чоловік і інші повнолітні діти?

        • Лариса Клиент 2 месяца назад
          З чоловіком ми не живемо разом, хоча офіційно не розлучені. Є ще один дорослий син, який живе і працює в Чехії
          • Айвазян Юрий Климентьевич

            Підстава для відстрочки у зв'язку з наявністю у Вас інвалідності ІІ групи виглядає наступним чином:

            які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати.

            Отже, якщо є чоловік та син, які є працездатними особами і можуть Вас утримувати (мається на увазі не догляд), то відстрочку за цією підставою сину буде отримати важко. Навіть не зважаючи на те, що Ви з чоловіком не проживаєте разом, а Ваш син проживає за кордоном. Працівників ТЦК хвилюють лише записи в документах, а не реальний стан речей.

            Тому, залишається підстава по догляду за Вами, а для того, дійсно, потрібна довідка ЛКК - без неї ніяк.

            Підстава для відстрочки по догляду за Вами:

            зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;".

            У даному випадку вже не буде грати ролі, що є син та чоловік. Достатньо довідки ЛКК про потребу у постійному догляді та акту встановлення факту догляду (або довідки про компенсацію за догляд на непрофесійній основі) - на підтвердження саме того, що Вас син за Вами доглядає.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України