Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 30 січня 2020, питання №9670

Як виписати і прописати дитину 12 років одному з батьків

Доброго дня. У зв'язку з придбанням більшої квартири потрібно виписати а потім приписати дитину 12 років. Дитина прописана разом зі мною (мамою) і виписуватись а потім прописуватись за новим місцем будемо також разом. Батько дитини написав відмову від усіх прав, нотаріально завірену, у ній сказано що він не бере участі в житті дитини, відмовляється від усіх прав і на мій (мамин) надає право вибору мені (мамі), усиновлення дитини будь ким і т.д. без його згоди. Виїхав з країни у невідомому напрямку. Тепер питання, я ще не вспіла позбавити його батьківства через органи опіки та піклування але чи може бути ця відмова підставою для того, щоб я могла сама виписати і прописати дитину в іншу квартиру без його згоди, а точніше довідки що він дає згоду?

Відповіді юристів (1)

    Костюк Любовь Тарасовна
    Костюк Любовь Тарасовна 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 24 роки досвіду

    Доброго дня. Виписати дитину без дозволу батька і рішення органів опіки не зможете.

    Для виписки неповнолітньої з квартири потрібно в першу чергу знайти дитині рівнозначне житло, як за умовами проживання так і з відповідною площею. Площа має бути рівнозначною або більше, але не меншою! Далі збираємо документи: заяви в ід обох з батьків та від самої дитини якщо є 14 років; паспорти батьків (копія та оригінал), форма-3 від паспортиста на займану площу, квартиру: форма 15 на майбутню квартиру; правовстановлюючі документи, техпаспрта, довідки БТІ (оригінал та копія) на обидві квартири; свідоцтво про народження дитини (оригінал та копія), свідоцтво про одруження батьків, розлучення (оригінал та копія, довідка якщо мати одиначка), індефікаційні номери батьків, подаємо та реєструємо, чекаємо відповідь. Іноді можуть вимагати характеристики батьків.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України