Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 21 січня 2023, питання №79010

Можно ли оспорить "Договір дарування квартири" в суде?

Здрастуйте, подскажите, у меня есть дедушка, на нем была квартира, она досталась ему после смерти его матери, когда он оформлял эту квартиру на себя у него была жена(наша бабушка), она умерла, там никто не был прописан, чисто он один хозяин и квартира приватизированная, дедушка захотел чтобы мне досталась эта квартира и мы решили оформит договор дарения квартиры. У дедушки есть сын(мой дядька) 57 лет который со справкой инвалидности 3й группы, но так как дедушке этот сын всю жизнь нервы трепал и оскорблял то дедушка решил на меня оформить договор дарения квартиры, мы пошли к нотариусу он всё нам оформил, в договоре также указано что на дедушку никто не давил и он сам захотел оформить квартиру на меня(внука). Подскажите, понятно что дядька может подать на меня в суд чтобы попытаться отсудить эту квартиру, я думаю что таких случаев в суде хватает, какое обычно решение принимают суды в таких ситуациях? Мой отец сын дедушки и родной брат этого дядьки умер еще 35 лет назад. Если что у дядьки есть где жить, у него своя квартира.

Відповіді юристів (4)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, враховуючи, що дядько має інвалідність він має право на частку від спадкового майна не зважаючи на те що був оформленный договір дарування.

    Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Анатолію!

    Подати в суд дядько, звичайно може, а от чи виграє його - це велике питання!

    Особисто в мене є сумніви з цьогно приводу, але я би порадив Вам звернутись до мене персонально, аби я міг детально ознайомитись з усіма обставинами справи.

    Для того натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото!

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Якщо Ваш дідусь не страждав на психічні захворювання, не приймав ліки які можуть оказувати вплив на свідомість, наприклад при онкозахворюваннях, то шансів на оспорювання договору дарування з сторони дядька, незважаючи на його групу інвалідності, мало.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 8 років досвіду

    Доброго вечора. Якщо б Ваш дідусь не уклав з Вами договір дарування, а залишив заповіт, то в такому випадку Ваш дядько мав би право на обов'язкову частку в спадщині. Її мають, зокрема, повнолітні діти спадкодавця-інваліди. Вона становить незалежно від змісту заповіту половину частки, яку вони б спадкували, якби заповіту не було.

    Якби договір дарування було визнано судом недійсним, то Ваш дядько як спадкоємець першої черги міг би спадкувати після дідуся нарівні з Вами як спадкоємцем за правом представлення після Вашого померлого батька. Ваш дядько є дуже зацікавленим у визнанні недійсним того договору дарування.

    Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових правничих послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з цілим рядом різноманітних правових послуг, написати тексти юридичних документів тощо.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України