Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 29 грудня 2019, питання №7506 100₴

Задержание сотрудником полиции в помещении с игровыми автоматами

Могут ли задержать сотрудники полиции в не действующем игровом зале когда зашёл к знакомому который пришел снять показания счётчиков?

Відповіді юристів (3)

    Костромина Виктория
    35%
    Костромина Виктория 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 19 років досвіду

    если есть основания то могут

    Савченко Олександр
    40%
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Добрий вечір.

    Якщо Ви вчинятимете щось протиправне, тоді поліція матиме право Вас затримати, а так - ні.

    Стаття 29 Конституції України зазначає, що кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність. Ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше як за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та в порядку, встановлених законом.

    Відповідно до статті 260 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) у випадках, прямо передбачених законами України, з метою припинення адміністративних правопорушень, коли вичерпано інші заходи впливу, встановлення особи, складення протоколу про адміністративне правопорушення у разі неможливості складення його на місці вчинення правопорушення, якщо складення протоколу є обов’язковим, забезпечення своєчасного і правильного розгляду справ та виконання постанов по справах про адміністративні правопорушення допускаються адміністративне затримання особи.

    Адміністративне затримання може застосовуватися тільки при наявності правопорушення і є неприпустимим, якщо правопорушення відсутнє.

    Відповідно до частини 2 статті 262 КУпАП адміністративне затримання провадиться:

    1) органами внутрішніх справ – при вчиненні дрібного хуліганства, вчиненні насильства в сім’ї, порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, при поширюванні неправдивих чуток, вчиненні злісної непокори законному розпорядженню чи вимозі працівника міліції, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, а також військовослужбовця чи образи їх, публічних закликів до невиконання вимог працівника міліції, при прояві неповаги до суду, вчиненні незаконного доступу до інформації в автоматизованих системах, порушення правил про валютні операції, правил обігу наркотичних засобів або психотропних речовин, незаконного продажу товарів або інших предметів, дрібної спекуляції, торгівлі з рук у невстановлених місцях, при розпиванні спиртних напоїв у громадських місцях чи появі у громадських місцях у п’яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, у випадках, коли є підстави вважати, що особа займається проституцією, при порушенні правил дорожнього руху, правил полювання, рибальства і охорони рибних запасів та інших порушень законодавства про охорону і використання тваринного світу, при порушенні правил перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні і транзитного проїзду через територію України, а також в інших випадках, прямо передбачених законами України.

    Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.

    ЮК "Юридичний захист"
    25%
    ЮК "Юридичний захист" 4 роки тому

    Юрист, м. Харків, 9 років досвіду

    добрий день. Пезпідставно - не можуть. Потрібно дивитися, на що посилаються та чим керуються.

    Якщо Вас затримали, під час допиту посилайтеся на ст. 63 Конституції та вимагайте адвоката. Оскільки, наразі тематика ігрових автоматів актуальна та можуть притягнути до відповідальності людей, які не вчиняли нічого кримінального.

    Якщо надана коесультація вам допомогла, прошу обрати її як найкраща відповідь. Дякую.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України