Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 17 січня 2022, питання №54565

Бывшый муж не платить елементы что делать?

Муж бывшый не платит елементы уже 6 месяцов. Я не знаю что делать. Выконавча служба не чего не делает

Відповіді юристів (2)

    Нарбут Тетяна  Миколаївна
    Нарбут Тетяна Миколаївна 2 роки тому

    Адвокат, м. Луцьк, 21 рік досвіду

    1. Візьміть по Вашій заяві дві довідки у виконавця: про заборгованість та про помісячну заборгованість, а також повну інформацію про хід виконавчого провадження (Вам взагалі важливий ідентифікатор доступу до матеріалів виконавчого провадження), будете його мати, все побачите мережі.

    2.на основі довідки про борг - заяву до поліції про злісне ухилення від сплати аліментів, тобто притягнення і до адміністративної відповідальності та і кримінальної відповідальності.

    3. На підставі довідки про помісячну заборгованість розраховується пеня та готується позов до суду про стягнення пені (це 1 відсоток в день за весь період боргу, що є непоганою сумою), по рішенню суду ця сума додасться до загального боргу.

    4. Аналіз матеріалів (в інтересах через ідентифікатор доступу до матеріалів виконавчого провадження) або на підставі довідки про хід виконавчого провадження від виконавця, та якщо виконавець не захоче самостійно усувати недоліки (можливо ненакладені штрафи, відсутність заборони виїзду за кордон...) тоді оскаржити його бездіяльність у позасудовому, судовому порядку.

    4. Самостійно отримати інформацію про неофіційне працевлаштування боржника, відповідно тиснути на роботодавця.

    5. Самостійно з'ясовувати інформацію про наявність у боржника майна та інших активів. Далі, звичайно стягувати через виконавця. Виконавці не завжди в повному обсязі роблять цю перевірки, та і регулярність її проведення теж страждає.

    Тобто це комплексна та системна робота.

    Детальніше та допомога, звертайтеся 0660424443

    Карпенко Андрей Владимирович
    Карпенко Андрей Владимирович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    В соответствии с Постановлением Кабинета Министров Украины № 189 от 22.02.2006 года, государственные алименты (державні аліменти) назначаются в случае, если:

    • решение суда о взыскании алиментов с одного из родителей не выполняется
    • один из родителей признан в установленном порядке недееспособным или находится на срочной военной службе
    • один из родителей находится под арестом, следствием, в местах лишения свободы или на принудительном лечении
    • место жительства (пребывания) отца или матери не установлено

    Временная государственная помощь назначается исключительно ребенку, не достигшему 18 лет.

    Условия предоставления пособия по неуплате алиментов определяются Постановлением КМУ «Об утверждении Порядка назначения и выплаты временной государственной помощи детям, родители которых уклоняются от уплаты алиментов, не имеют возможности содержать ребенка или место проживания их неизвестно».

    Куда обращаться, если бывший муж не платит алименты? Выплата денежного пособия производится управлением труда и соцзащиты по месту жительства (пребывания) того из родителей, который содержит ребенка. Минимальный допустимый размер суммы алиментов на содержание одного ребенка на 2022 год установлен на уровне не ниже 50% прожиточного минимума.

    Для назначения госпомощи вместо алиментов необходимо подать в УТСЗН такой пакет документов:

    • копия свидетельства о рождении ребенка
    • заявление по форме, утвержденной Минсоцполитики
    • декларация о доходах и имущественном состоянии (заполняется на основании справок о доходах каждого члена семьи)

    Информация о составе семьи заявителя отмечается в декларации.

    Кроме того, в зависимости от оснований, на которых назначается пособие, дополнительно необходимо подать в управление труда и социальной защиты населения следующие документы:

    • решение суда (исполнительный лист) о взыскании алиментов
    • справка государственной исполнительной службы, подтверждающая факт неуплаты алиментов на протяжении 6 месяцев, предшествующих обращению
    • справка соответствующего учреждения о совершении в отношении одного из родителей уголовного производства
    • справка о пребывании отца (матери) на принудительном лечении, в местах лишения свободы или на срочной воинской службе
    • справка о признание второго родителя недееспособным
    • сообщение МВД о том, что место пребывания алиментщика не установлено.

Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України