Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 07 жовтня 2021, питання №49864 350₴

В какой военкомат мне нужно обращаться?

Здравствуйте!

Сегодня я был снят с учета в военкомате в городе Черкассы, так как хочу сменить прописку. Собираюсь прописаться в селе Хотов , что под Киевом. Но немного в замешательстве , в какой военкомат я должен идти, чтобы снова стать на учет и сделать все грамотно - либо в Киево-Святошинский военкомат, что на Мельниченка 1 , либо в Обуховский военкомат .Подскажите, пожалуйста

Заранее благодарю за консультацию!

Відповіді юристів (8)

    Кирда Вячеслав Володимирович
    12.9%

    Доброго дня!

    Село Хотів з 19.07.2020 року перебуває за адміністративно-територіальним поділом в Обухівському району.

    То і логічно спочатку піти саме до Обухівського центру комплектування та соціальної підтримки (колишній військкомат). Якщо Ви прийшли не за адресою, Вас перенапрвлять!

    Успіхів!

    Адвокат Евгений Александрович
    22.9%
    Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Здравствуйте, Висам!

    Раннее село Хотов, было селом Киево-Святошинского района, а на данный момент после детецентрализации, стало селом Обуховского района Феодосеевской центральной территориальной громады.

    Поэтому, Вам необходимо обратиться в Обуховский районный территориальный центр комплектования и социальной поддержки (военкомат), в течении 7 дней, для постановки на воинский учёт.

    При себе иметь: паспорт, ИНН, военный билет (приписное), с отметкой о снятии с воинского учёта.

    После постановки на воинский учёт, Вы сможете зарегистрировать своё место проживания.

    Всего доброго, удачи Вам!

    Дубовенко Володимир Володимирович
    14.3%
    Дубовенко Володимир Володимирович 2 роки тому

    Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду

    Вітаю!

    Також хотів додати до попередньої відповіді, що, згідно п.11 ст. 38 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", призовники, військовозобов’язані, резервісти в разі зміни їх сімейного стану, стану здоров’я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи, посади зобов’язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідні органи, де вони перебувають на військовому обліку, у тому числі у випадках, визначених Кабінетом Міністрів України, через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-телекомунікаційні системи. Також зазначений термін вказано в Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженому постановою КМУ від 7 грудня 2016 р. № 921. В додатку 1 "Правила військового обліку призовників і військовозобов’язаних" вище зазначеного Порядку визначено, що Призовники і військовозобов’язані повинні особисто у семиденний строк прибувати до районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ) з паспортом громадянина України і військово-обліковими документами для зняття з військового обліку в разі вибуття в іншу місцевість до нового місця проживання, у службові відрядження, на навчання, у відпустку чи на лікування (строком понад три місяці за межі України), у разі зміни місця проживання в межах міста з переїздом на територію іншого адміністративного району (назву військоматів змінено, але положення порядку чинні).

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Висам!

    Я щойно особисто зателефонував на номер Обухівского ТЦКСП (військкомат), за номером моб.тел.(068) 548 53 70 та дізнався, що с. Хотів у їх юрисдикції (Ви можете і самі зателефонувати за цим номером).

    Обухівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (військкомат):

    Адреса: 08700, Київська обл., м. Обухів, вул. Київська, 40

    Телефон: (04572) 5 13 45, (068) 548 53 70.

    Електонна адреса: obuhiv_rvk@i.ua

    Додатково:

    Постановою Кабінету Міністрів України від 07 грудня 2016 року № 921 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 06 лютого 2019 року № 74) затверджений порядок ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних (далі - Порядок), яким визначено механізм організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, виконавчими органами сільських, селищних, міських рад та виконавчими апаратами районних, обласних рад, військовими комісаріатами, військовими частинами, підприємствами, установами, організаціями та закладами освіти незалежно від їх підпорядкування та форм власності.

    Згідно п. 15 Порядку військовий облік здійснюється з урахуванням встановлених в Україні правил реєстрації місця проживання фізичних осіб.

    Згідно п. 16 Порядку військовий облік ведеться на підставі паспорта громадянина України та таких військово-облікових документів:

    • для призовників — посвідчення про приписку до призовної дільниці;
    • для військовозобов’язаних — військового квитка або тимчасового посвідчення військовозобов’язаного.

    Для взяття на військовий облік усі військовозобов’язані зобов’язані особисто прибути до районних (міських) військових комісаріатів за місцем проживання та подати заяву на ім’я військового комісара Р(М)ВК про взяття їх на військовий облік та такі документи:

    - для громадян, які не досягли граничного віку перебування у запасі ЗС України, – паспорти громадян України, військові квитки або тимчасові посвідчення військовозобов’язаних, рішення військово-лікарських комісій про придатність за станом здоров’я для проходження військової служби в мирний або у воєнний час;

    - для громадян призовного віку (16 – 27 років), які зараховуються у запас з різних причин, – паспорти громадян України, посвідчення про приписку до призовної дільниці, особові справи призовників і витяги з книги протоколів призовних комісій з прийнятими ними рішеннями про зарахування призовників до запасу та прибути до Р(М)ВК в місячний термін після прийняття відповідного рішення районними (міськими) призовними комісіями;

    - для військовозобов’язаних, які прибули з іншої місцевості для постійного, проживання (навчання), – паспорти громадян України, військові квитки або тимчасові посвідчення військовозобов’язаних та прибути до Р(М)ВК в семиденний термін з дня прибуття (реєстрації) до нового місця проживання.

    Законодавством встановлені терміни і порядок постановки на облік в залежності від підстав для обліку.

    Так, якщо людина прибула на нове місце проживання, вона зобов'язана повідомити про це комісаріат, в якому перебуває на обліку. Те ж саме стосується змін сімейного стану, стану здоров'я, місця навчання (частина 10 статті 38 Закону України"Про військовий обов'язок і військову службу" ). Так, якщо людина закінчила університет або була переведена в інший, якщо людина одружилася, поміняла роботу - про все це необхідно сповістити в військкомат протягом тижня.

    Так частина 1статті 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення правил військового обліку, передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від 510 грн. до 850 грн..

    На все добре!

    Гончаренко Константин
    12.9%
    Гончаренко Константин 2 роки тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    Вам необхідно звернутися до Обухівського ТЦК та СП для постановки на облік.

    Документи: паспорт, ІНН (РНОКПП), військовий квиток.

    Вказаний населений пункт перебуває у їх юрисдикції територіально.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Пуха Наталія ТендерОк
    11.4%

    Доброго Дня

    Щодо вашого питання

    Відповідно до п.3 ст.37 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» призовники та військовозобов'язані після прибуття до нового місця проживання зобов'язані в семиденний строк стати на військовий облік та не раніше ніж за три дні до вибуття з місця проживання знятися із зазначеного обліку. Також згідно ст.38 «Про військовий обов’язок та військову службу» передбачено, що органи реєстрації місця проживання здійснюють реєстрацію (зняття з реєстрації) місця проживання призовників і військовозобов’язаних лише в разі наявності в їх військово-облікових документах позначок районних (міських) військових комісаріатів про зняття з військового обліку або перебування на військовому обліку за місцем проживання.

    Призовники або військовозобов’язаний та хочете здійснити реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання, в першу чергу Вам необхідно виконати зняття/постановку на військовий облік у Обухівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (військкомат) Адреса: 08700, Київська обл., м. Обухів, вул. Київська, 40, Телефон: (04572) 5 13 45, (068) 548 53 70.

    Електонна адреса: obuhiv_rvk@i.ua і тільки після цього звертатися до відділу реєстрації місця проживання громадян.

    Успіхів

    Савченко Олександр
    25.7%
    Савченко Олександр 2 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Добрий день!

    Для постановки на військовий облік Вам треба особисто звернутися до Обухівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (https://obcity.gov.ua/category/teritorialni-organi...)

    Необхідні документи:

    • заява про взяття на військовий облік;
    • паспорт;
    • ідентифікаційний код;
    • військово-обліковий документ;
    • свідоцтво про народження дітей (якщо є);

    ПРАВИЛА військового обліку призовників і військовозобов’язаних (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/921-2016-%D0%B...):

    1. Призовники і військовозобов’язані повинні:

    перебувати на військовому обліку за місцем проживання у районних (міських) військових комісаріатах (військовозобов’язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ), за місцем роботи (навчання) на підприємствах, в установах, організаціях, виконавчих органах сільських, селищних та міських рад, а також у разі тимчасового вибуття за межі України за місцем консульського обліку в дипломатичних установах України;

    прибувати за викликом районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ) на збірні пункти, призовні дільниці у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках або розпорядженнях районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ)), для взяття на військовий облік та визначення призначення на воєнний час, оформлення військово-облікових документів, приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов’язаних;

    не змінювати місце фактичного проживання (перебування) з моменту оголошення мобілізації, а у воєнний час не виїжджати з місця проживання без дозволу військового комісара районного (міського) військового комісаріату, відповідних керівників СБУ або Служби зовнішньої розвідки;

    проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районних (міських) військових комісаріатів;

    проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов’язок у запасі;

    особисто у семиденний строк прибувати до районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ) з паспортом громадянина України і військово-обліковими документами для зняття з військового обліку в разі вибуття в іншу місцевість до нового місця проживання, у службові відрядження, на навчання, у відпустку чи на лікування (строком понад три місяці за межі України), у разі зміни місця проживання в межах міста з переїздом на територію іншого адміністративного району;

    особисто повідомляти у семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну їх сімейного стану, стану здоров’я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи і посади;

    негайно повідомляти районним (міським) військовим комісаріатам (органам СБУ) за місцем військового обліку про втрату військово-облікового документа;

    подавати щороку до 1 жовтня до районних (міських) військових комісаріатів документи, що підтверджують право призовників на відстрочку від призову на строкову військову службу.

    2. У разі коли за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку прибувають до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову на строкову військову службу, визначеного указом Президента України.

    3. Призовники і військовозобов’язані за порушення встановлених пунктами 1 і 2 цього додатка, а також за порушення законодавства про військовий обов’язок і військову службу, про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, умисне псування військово-облікових документів чи втрату їх з необережності, неявку за викликом до районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ) без поважних причин, за несвоєчасне повідомлення обліковому органу, де перебувають на військовому обліку, даних про зміну їх сімейного стану, стану здоров’я (після тривалого лікування хвороби та (або) хвороби, яка спричинила часткову (повну) втрату працездатності), адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи і посади притягуються до адміністративної відповідальності у порядку, визначеному Кодексом України про адміністративні правопорушення.

    4. Керівники та посадові особи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, військових частин, підприємств, установ, організацій та навчальних закладів незалежно від їх підпорядкування та форми власності, а також власники будинків за порушення законодавства про військовий обов’язок і військову службу, про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, за неподання до районних (міських) військових комісаріатів списків громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць, за прийняття на роботу призовників і військовозобов’язаних, які не перебувають на військовому обліку, незабезпечення сповіщення призовників і військовозобов’язаних про їх виклик до районного (міського) військового комісаріату, перешкоду їх своєчасній явці на збірні пункти чи призовні дільниці, несвоєчасне подання документів, необхідних для ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, та неподання відомостей про призовників і військовозобов’язаних несуть відповідальність згідно із законом.

    5. Громадяни, які ухиляються від призову на строкову військову службу, призову за мобілізацією, військового обліку або спеціальних (перевірочних) зборів, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність згідно із законодавством.

    ВИМОГИ щодо реєстрації (зняття з реєстрації) місця проживання призовників і військовозобов’язаних (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/921-2016-%D0%B...):

    1. Проведення перевірки наявності таких військово-облікових документів: посвідчення про приписку до призовної дільниці (для призовників), військового квитка або тимчасового посвідчення (для військовозобов’язаних).

    2. Проведення перевірки наявності відміток відповідного районного (міського) військового комісаріату про взяття (зняття) призовника або військовозобов’язаного на військовий облік за новим місцем проживання чи перебування. У разі відсутності такої відмітки призовник або військовозобов’язаний направляється до відповідного районного (міського) військового комісаріату для взяття його на військовий облік або зняття з військового обліку.

    3. Дані про призовників і військовозобов’язаних, які зареєстрували своє місце проживання, зазначаються у повідомленні про місце перебування призовників і військовозобов’язаних від органів, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб.

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 19 років досвіду

    https://obcity.gov.ua/category/teritorialni-organi...

    Обухівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (військкомат)

    icon-location.png Адреса: 08700, Київська обл., м. Обухів, вул. Київська, 40

    call-answer.png Телефон: (04572) 5 13 45, (068) 548 53 70.

    email-filled-closed-envelope-4.png Електонна адреса: obuhiv_rvk@i.ua

    multiple-users-silhouette.png Керівництво: Військовий комісар – Коваленко Андрій Миколайович


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України