Задайте питання юристу

829 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Адміністративне право, 09 червня 2019, питання №1020 150₴

Продажа алкоголя в ночное время

В одном из магазинов продается алкоголь после 23-00, что собирает вокруг него асоциальный контингент и угрожает безопасности жителей ближайших домов. Продажа алкоголя в ночное время в киевской области запрещена.Проблема в том, что данный магазин продает алкоголь через "бар". Посреди торгового зала, как один из прилавков, стоит стойка с надписью "бар" и через нее продавец активно отпускает товар. Да, есть кассовый аппарат, есть лицензия на продажу алкогольной продукции для этого "бара". Однако всем все понятно, что это фикция. Данный бар не оборудован по требованию СанПин и ДБН. Есть ли какие-то юридические нормы, чтобы ограничить данную фикцию? Или достаточно назвать себя баром и нарушать закон? Ни мест для сидения, ни санузла, ни рукомойника и тп у данного "бара" нет.Это вообще законно? Спасибо!

Відповіді юристів (2)

    Левченко Ксенія Сергіївна
    100%

    Доброго дня.

    Потрібно зібрати доказову базу, купити алкоголь після 23, отримати чек із зазначенням дати та часу, зафіксувати це фото-відео зйомкою. Зафотографувати також інших покупців, які отоварюються опісля 11.

    Згідно з чинним законодавством роздрібною торгівлею алкогольними напоями вважається діяльність з продажу алкогольних напоїв безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших закладах громадського харчування.

    Продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється лише суб’єктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб’єктів господарювання громадського харчування, суб’єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів.

    Визначення терміну "підприємство громадського харчування" наведено у Правилах №219. При цьому, згідно з наказом Мінекономіки №309, у назві та тексті Правил 219 слова "громадське харчування" замінено словами "ресторанне господарство".

    Суб’єкти господарської діяльності у сфері ресторанного господарства при облаштуванні закладу згідно з обраним типом (класом) повинні мати необхідні виробничі, торговельні та побутові приміщення, а також обладнання для приготування та продажу продукції. Вимоги, що пред’являються до виробничих, торговельних та побутових приміщень закладів (підприємств) ресторанного господарства, обладнання, інвентарю, переліку послуг, технологічних режимів виробництва продукції, встановлюються законодавством України.

    Відкриття закладу узгоджується з органами місцевого самоврядування, установами державної санітарно-епідеміологічної служби в установленому законодавством порядку.

    Отже, здійснювати продаж алкогольних напоїв на розлив має право тільки підприємство ресторанного господарства або спеціалізований відділ, що має статус суб’єкта господарювання громадського харчування, суб’єкта господарювання з універсальним асортиментом товарів за умови наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та зареєстрованими видами економічної діяльності за кодами класифікації КВЕД-2010 – 56.10 – 56.30.

    За порушення цих вимог (крім торгівлі безалкогольним пивом) застосовується штрафна санкція в розмірі 6800 грн.

    • Алексей Клієнт 4 роки тому

      Здравствуйте. Фото-видео и чек имеются. В том то и суть, что там продажа НЕ на разлив, а упакованными бутылками, именно теми что стоят на прилавках самого магазина, но отпускаются не через обычную кассу, а через "бар", что работает как раз с 23-00 до 8-00.

      Если бы это был бар... А так очевидно ясно, что магазин придумал уловку, КАК продавать алкоголь в бутылках в ночное время, в обход действующего закона.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України