Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Социальное обеспечение, 24 октября 2023, вопрос №95424

Могут ли снять переселенские

Добрый день, подскажите пожалуйста, по поводу выплаты переселенческих.
Мы выехали из Бахмута и оформили переселенческие.
Отец в этом году оформил депозит в долларах на 1200 $ и в сентбяре купил еще долоров на 700$(ПриватБанк онлайн обмен валюты) в общей сложности 1900$ это не привышало 100 тыс грн.
Мать моя тоже в этом году купила 1300$ через ПриватБанк онлайн обмен валюты, и еще хочет столько купить, пока не привышает 100тыс.
Скажите могут ли за такое снять выплаты по переселенческим ?
потому что там что то за 100 тыс говорят

Ответы юристов (5)

    Богун Сергій Павлович

    Виплати скасовуються у разі якщо ВПО придбав іноземну валюту, а також банківські метали на суму понад 100 тис. грн (окрім коштів, отриманих від благодійних організацій, валюти, придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг).

    • Петро Клиент 6 месяцев назад

      То есть матери лучшие не покупать больше валюту ?

    • Петро Клиент 6 месяцев назад

      Скажите если Отец купил на 80 тыс купил валюты. И мать на 50 тыс. Это как на каждого члена семьи или на того кто зарегистирован в квартире ?

      • Богун Сергій Павлович

        В контексті постанови КМУ мова йде про одну особу. Проте краще детально проаналізувати.

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Петро!

    Для скасування Вашого статусу ВПО потрібні законні підстави, які чітко визначені українським законодавством.

    Ці питанні регулюють норми Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” та Постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб».

    За ст. 9 Закону «Про забезпечення прав i свобод внутрішньо переміщених осіб» ВПО зобов’язана:
    • дотримуватися Конституції та законів України, інших актів законодавства;
    • повідомляти про зміну місця проживання структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за новим місцем проживання протягом 10 днів з дня прибуття до нового місця проживання. У разі зміни місця проживання заявник звертається за видачею довідки до уповноваженого органу за місцем фактичного проживання/перебування, а раніше видана йому довідка вилучається.

    У разі добровільного повернення до покинутого постійного місця проживання ВПО зобов’язана повідомити про це структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разi утворення) рад за місцем отримання довідки не пізніше як за три дні до дня від’їзду.

    • у разі виявлення подання внутрішньо переміщеною особою завідомо неправдивих відомостей для отримання довідки про взяття на облік відшкодувати фактичні витрати, понесені за рахунок державного та місцевих бюджетів у результаті реалізації прав, передбачених цим Законом.
    За ст. 12 Закону «Про забезпечення прав i свобод внутрішньо переміщених осіб» підставою для скасування діï довідки про взяття на облік ВПО та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб є обставини, за яких ВПО:
    • подала заяву про відмову від довідки;
    • скоїла кримінальне правопорушення: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу a6o на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність i недоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; вчинення кримінального правопорушення проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку або військового кримінального правопорушення;
    • повернулася до покинутого місця постійного проживання;
    • виїхала на постійне місце проживання за кордон;
    • подала завідомо недостовірні відомості.

    Рішення про скасування дії довідки приймає керівник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем проживання особи та повідомляє внутрішньо переміщену особу протягом трьох днів з дня прийняття такого рішення.

    Звертаємо увагу, що якщо внутрішньо переміщена особа не повідомила про повернення до покинутого місця постійного проживання згідно з Законом «Про забезпечення прав i свобод внутрішньо переміщених осіб» рішення про скасування дії довідки приймають на підставі інформації про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи за місцем проживання, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що ВПО повернулася до покинутого місця постійного проживання.

    Інформацією, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання, є:
    • дані, отримані з відповідних державних реєстрів;
    • дані, отримані в результатi обміну інформацією структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування; з громадськими об’єднаннями, волонтерськими, благодійними організаціями, іншими юридичними та фізичними особами, що надають допомогу внутрішньо переміщеним особам відповідно до ст. 16 Закону.

    У разі наявності у внутрішньо переміщеної особи обґрунтованих причин для продовження строку її відсутності за місцем проживання понад 60 днів така особа звертається з відповідною письмовою заявою за місцем проживання до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад. У такому разi строк відсутності внутрішньо переміщеної особи за місцем проживання може бути збільшено до 90 днів.

    Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад на підставі прийнятого рішення невідкладно вносить до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб відомості про скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

    Відповідно до п. 9-1 Порядку оформлення i видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи заявник має право подати до уповноваженого органу повідомлення про зміну фактичного місця проживання/перебування або про добровільне повернення до покинутого постійного місця проживання через Портал «Дія».

    В той самий час, з 1 вересня 2023 року право на виплати втратили ті внутрішні переселенці, хто після ухвалення постанови:
    • придбав новий транспортний засіб, якому менше ніж 5 років (окрім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби оборони країни);
    • придбав на суму понад 100 тис. грн земельну ділянку, квартиру, будинок (окрім житла, отриманого коштом державного чи місцевого бюджету);
    • має на депозитному банківському рахунку понад 100 тис. грн;
    • придбав іноземну валюту, а також банківські метали на суму понад 100 тис. грн (окрім коштів, отриманих від благодійних організацій, валюти, придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг);
    • має у власності житло, розташоване на територіях, де не ведуться активні бойові дії або які не є тимчасово окупованими (якщо воно має площу понад 13,65 кв. м на одного члена сім’ї).

    Якщо за результатами перевірки ухвалять рішення про припинення виплат, ВПО про це повідомлять.

    У разі незгоди, громадянин може оскаржити таке рішення органу соцзахисту та надати підтверджувальні документи, і продовжувати отримувати виплати.

    Решті внутрішньо переміщених осіб автоматично продовжать виплати. Допомогу отримуватимуть всі ВПО, які проживають в Україні, у розмірах:
    • 3 тис. грн – для осіб з інвалідністю та дітей;
    • 2 тис. грн – для інших осіб.

    Винятком є громадяни, які перебувають за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин; фактично повернулися до покинутого місця проживання; відбувають покарання у місцях позбавлення волі; були засуджені за злочини проти основ нацбезпеки України.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України