Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 06 грудня 2022, питання №76660

Повестка на медкомиссию

Добрый день, у меня такой вопрос. Мне дали повестку для уточнения данных, и как только я пришел в ТЦК то мне практически сразу дали повестку на медкомиссию. Что будет если я не явлюсь по этой повестке? И какая за это ответственность.

Відповіді юристів (8)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    У Вас була повістка для уточнення облікових даних. Це, у тому числі і дані щодо Вашої придатності до військової служби за медичними показниками.

    Якщо Ви не з'явитись за повісткою для проходження ВЛК, то до Вас, на перши раз може бути застосована адміністративна відповідальність у вигляді штрафу до 5100 грн., надалі можлива кримінальна відповідальність. Тому просто не з'являтись на потрібно, потрібно мати поважну підставу для неможливості з'явлення, наприклад хворобуЯкщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі..

    • Андрей Клієнт рік тому

      В якому разі буде кримінальна відповідальність?

      • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

        У випадку повторного нез'явлення за належно отриманою повісткою

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Буде адміністративна відповідальність за статтею 210-1 КУпАП. Відповідальність - штраф до 5100 грн.

    Раджу Вам звернутись до мене персонально, аби детально розібрати Ваше питання.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Андрію!

    Ну, про відповідальність Вам все вже тут розповіли колеги. Так що я не буду витрачати на це Ваш і свій час.

    Скажу краще таке: найкращій спосіб позбутися проблем з ТЦК та СП раз і назавжди - це отримати в законний спосіб відстрочку від призову! Ось в цьому випадку як раз Вам і буде потрібен такий адвокат як я! Бо знаю кілька способів, як це зробити, не порушуючи українське законодавство.

    Що стосується повістки на медкомісію, то це також не проблема, якщо Ви маєте поважну причину для неявки! Їх передбачено чимало, починаючи із звичайнісінького лікарняного.

    Одним словом, схочете продовжити цю розмову, раджу перейти на приватний формат, тобто звернутись до мене персонально, натиснувши зелену кнопку "звернутись" біля м ого профілю. Можу реально допомогти!

    Промський Євгеній Сергійович
    Промський Євгеній Сергійович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 4 роки досвіду

    Добрий день.

    Якщо людина не прийде у військкомат після вручення повістки, за це є адміністративний штраф від 1500 до 3400 гривень.

    Якщо людина прийшла, пройшла медкомісію, її визнали придатною, і вона потім вже не прийшла з речами на збори — це вже кримінальна відповідальність.

    Адміністративна

    Кодекс України про адміністративні правопорушення https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10

    Стаття 210. Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку

    Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку -

    тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -

    тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Стаття 210-1. Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію -

    тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -

    тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    1 неоподаткований мінімум = 17 грн.

    Притягнення до адмін. відповідальності можливе лише умови складення протоколу та вручення його порушнику!!!

    КРИМІНАЛЬНА

    Кримінальний кодекс України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14

    Стаття 336. Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період

    Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період -

    карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

    Ухилення має місце у випадку, коли особа, яка отри­мала повідомлення (повістку) про призов, не з’являється без поважних причин до при­зовного пункту в строки, зазначені у повідомленні, або хоча і не отримала повідомлен­ня, але знає про призов і не з’являється до призовного пункту протягом місяця.

    Способи ухилення можуть бути різними: підробка документів про хворобу, від’їзд з місця постійного проживання, умисне спричинення собі тілесного ушкодження тощо.

    Існують законні (поважні) причини для неявки в військкомат!!!

    Так, найпоширенішою поважною підставою для неявки в військкомат є хвороба (будь-яка).

    Ви можете:

    • викликати швидку допомогу та отримати довідку про виклик
    • звернутися до лікарні та отримати довідку про хворобу
    • лягти на стаціонарне лікування лікарню та отримати відповідну довідку.

    Зазначені документислід направити до військкомату зручним способом (пошта, електронна пошти).

    Якщо у вас немає поважних причин для прибуття до військкомату (хвороба чи смерть когось з членів родини), ви можете бути притягнуті до адміністративної або кримінальної відповідальності. Все залежить від того, до кого буде передана справа у випадку її ініціювання.

    Закон України Про військовий обов'язок і військову службу

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text

    Стаття 15. Призовний вік. Призов громадян України на строкову військову службу

    "11. Поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць у строк, установлений територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, які підтверджені відповідними документами, визнаються:

    перешкода стихійного характеру, хвороба призовника або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк;

    смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини".

    При виникненні додаткових питань натискайте кнопку "Звернутися". Буду радий допомогти.

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр рік тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Добрый день!

    Поскольку Вы расписались за повестку, то она считается врученной. За неявку без уважительных причин Вам будет грозить административная ответственность по ч. 2 ст. 210-1 КУпАП за нарушение законодательства об обороне, мобилизационной подготовке и мобилизации (штраф 5100 грн), уголовная нет - потому что для этого должна быть неявка по "боевой повестке" (мобилизационному распоряжению) на отправку у воинскую часть, что возможно только после уточнения учетных данных, в том числе касательно оснований для отсрочки, и прохождения ВЛК, за результатами которой Вас признали годным к военной службе. Но учтите, что военкомат может сообщить о такой неявке полицию, которая имеет право задержать и доставить Вас туда принудительно (ст. 259 та 262 КУпАП, частина третя статті 38 Закону України "Про військовий обовʼязок і військову службу").

    Потому советую обратить внимание на уважительные причины для неявки и если у Вас такие есть, то своевременно сообщить о них военкомат. Но нужно понимать, что это только отсрочит дату и время явки, но не позволит Вам избежать ее навсегда. Потому, чтобы уберечь себя от ответственности и возможной мобилизации, то нужно обратить внимание на основания для отсрочки, указанные в ст. 23 Закона (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text).

    Если у Вас есть хотя бы одно, то нужно подать или отправить почтой заказным письмом с описью вложения письменное заявление на имя начальника военкомата с просьбой внести соответствующие ведомости в Реестр и предоставить Вам отсрочку от мобилизации, оформив ее надлежащим образом.

    Все мои клиенты в таких случаях без проблем получали отсрочку.

    Если будет нужна моя помощь, в том числе образец заявления, пишите на почту mailmessage@ukr.net

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Здравствуйте!

    Может быть привлечение к административной ответственности по статье 210-1 Кодекса Украины об административных правонарушениях в виде штрафа в размере от 3400 грн. до 5100 грн..

    Есть законные основания для неявки по повестке - болезнь.

    При наличии вопросов обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".

    Всего доброго, удачи Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України