Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 11 листопада 2022, питання №75696

Нужен ли акт про факт догляду за психически больной сестрой

Добрый день, моя родная сестра болеет шизофренией с 2009 года. В апреле 2022 года ей в псих больнице дали 2 группу инвалидности. Психиатр в мае 2022 года выдал мне справку ЛКК , что моя сестра нуждается в постоянном постороннем уходе с указанием моей фамилии.
Вопрос: для выезда за границу нужно ли оформлять в сельсовете акт про факт догляду за сестрой инвалидом? Нужно ли сестре удостоверение инвалида, если сестра на полном моем обеспечении и все эти годы не нуждается в социальной помощи государства?

Відповіді юристів (4)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, так вам треба звернутися у селищну раду з заявою про встановлення факту догляду.

    А також треба оформити посвідчення інваліда.

    Ці дві умови є обов’язковими для перетину кордону. Гаряча лінія прикордонної служби України, зателефонуйте Перед виїздом уточніть деталі. +38 (044) 527-63-63 або 15-45

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...

    особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду. Акт встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю I чи II групи складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду.

    Якщо є питання, Задавайте.

    Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Малета Василь Олександрович
    Малета Василь Олександрович рік тому

    Юрист, м. Ужгород, 7 років досвіду

    Вітаю Дмитро! Я раджу вам зробити наступні дії:

    1. Зверніться із заявою до відділу соціального захисту населення міської, селищної, чи сільської ради, (в залежності від того у якому населеному пункті ви проживаєте) для оформлення акту встановлення догляду.(Зразок заяви та акту встановлення догляду можу надати).

    2. У зв‘язку з останніми змінами у «Правилах перетину державного кордону» довідка ЛКК не являється документом що посвідчує особу та париналежність до тієї чи іншої категорії осіб, тому Вам необхідно оформити сестрі посвідчення інваліда, або якщо вона отримувала пенсію, відповідно пенсійне посвідчення.

    Також для перетину кордону вам необхідно мати з собою ваше свідоцтво про народження та вашої сестри. Які відповідно підтверджують родинні звязки.

    Для біль детальної консультації звертайтеся до мене персонально натиснувши кнопку «звернутися» бідя мого профілю. Буду радий надати вичерпну консультацію по вашому питанню

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Дмитре!

    Так акт встановлення факту здійснення догляду за сестрою Вам необхідний.

    Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, Ваша підстава для виїзду та наявність необхідних для того документів визначаються наступним чином:

    “21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю І чи ІІ групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки)

    про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду.

    Акт встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю І чи ІІ групи складається на підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю І чи ІІ групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись", а якщо консультація Вас задовільнила, активуйте зелену галочку на знак подяки та залиште відгук.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Дмитро.

    Трошки не погоджуюсь із думками колег. Якщо Ви на себе повноцінно оформили постійний догляд за сестрою, і отримуєте за те надбавку (це все називається постійний догляд на непрофесійній основі), тоді Вам такий акт не потрібний.

    Якщо все ж непрофесійного постійного догляду немає, тоді дійсно, АКТ потрібний.

    Всього доброго! Якщо Вам потрібна детальна консультація або алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України