Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 19 серпня 2022, питання №71621

Спадщина на окупованій території

Я знаходжусь на окупованій території херсонщини. Така проблема мати померла у травні, як вступити у право на спадщину, крім цього тато хоче відмовитись від своєї частини, що робити в даній ситуації ?

Відповіді юристів (3)

    Бабенко Олександр Юрійович
    Бабенко Олександр Юрійович рік тому

    Юрист, м. Дніпро, 10 років досвіду

    Вітаю.

    На час воєнного стану строк вступу в спадщину починає рахуватися з моменту припинення воєнного стану. Відкриття спадкової справи можна у будь-якого іншого нотаріуса, не обов'язково за місцем мешкання/реєстрації померлої матері

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    У відповідності до діючою постанови Кабінету Міністрів України, строк на прийняття спадщини під час воєнного стану встановлено в 10 місяців з моменту смерті спадкодавця.

    Подати заяву про вступ до спадщини знаходячись на окупованої території неможливо. Це можливо зробити звернувшись до любого нотаріусу на території підконтрольній Україні, або подати заяву у дипломатичній установі України або домовившись з любим нотаріусом в Україні надіслати йому заяву з підписом завіреним нотаріусом країни з якою Україна має угода про визнання документів.

    Аналогічна ситуація для відмови від спадщини.

    При цьому до заяви окрім свого свідоцтва про народження Ви повинні додати свідоцтво про смерть видане українським органом РАЦС. Для чого необхідно попередньо звернутися до суду за встановленням факту смерті.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня!

    За загальним правилом для прийняття спадщини чи відмови від неї у спадкоємців є строк у 6 місяців, який починається з дня смерті або оголошення спадкодавця померлим. Враховуючи зміни, внесені постановою Кабміну від 24.06.2022 № 719, спадкоємці зможуть заявити про свої права на спадщину і після спливу відповідних 6 місяців, якщо цей строк припадає на період воєнного стану. Однак максимально для звернення до нотаріуса можуть бути додані 4 місяці воєнного стану.

    Виникнуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю. Готовий відповісти на них у будь-який момент!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України