Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 18 серпня 2022, питання №71537

Определение места жительства ребенка

Здравствуйте. После определения места жительства ребенка с папой ребенка, какие права у мамы ребенка? Может ли ребенок выехать с мамой из страны ( Украина)? Или отца ребенка могут выпустить из Украины с ребенком?

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Марія!

    Після визначення судом місця проживання дитина з батьком, матір може виїхати з дитиною за кордон. А от з батьком в цьому самому випадку складніше!

    Згідно роз’яснень Держприкордонслужби від 03 травня 2022 Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57.

    https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    Зокрема в них з приводу зазначеного Вами випадку зазначається:

    «З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.

    Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:

    8. Пункт 2-6 Правил передбачає можливість виїзду за межі України інших зобов’язаних, які не віднесені до вище перелічених категорій:

    4) чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.

    Підтверджуючі документи: 1) свідоцтво про народження дитини (дітей); 2) свідоцтво про смерть матері дитини або рішення суду про позбавлення матері батьківських прав або рішення суду про відібрання дитини у матері без позбавлення її батьківських прав або рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою або рішення суду про оголошення матері померлою."

    Як бачите, одного только визначення місця проживання дитини замало для вихзду батька за кордон. Тому раджу Вам натиснути кнопку "звернутись" біля мого профілю, аби ми могли обговорити цю проблему більш детально, і я міг Вам допомогти!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Марія!

    Здравствуйте. После определения места жительства ребенка с папой ребенка, какие права у мамы ребенка? - ПРАВА ПО СУТІ СУТТЄВО НЕ ОБМЕЖУЮТЬСЯ. МАТІР ДИТИНИ МАЄ ПРАВО НА СПІЛКУВАННЯ, ПОБАЧЕННЯ З ДИТИНОЮ ТОЩО.

    Может ли ребенок выехать с мамой из страны ( Украина)? - ТАК, ЦЕ МОЖЛИВО. НАЯВНІСТЬ РІШЕННЯ СУДУ ПРО ВИЗНАЧЕННЯ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ДИТИНИ З БАТЬКОМ НЕ ПОЗБАВЛЯЄ МАТІР ПРАВА НА ВИЇЗД ДИТИНИ З НЕЮ.

    Или отца ребенка могут выпустить из Украины с ребенком?

    ДАВАЙТЕ ПРОАНАЛІЗУЄМО.

    «Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь08 серпня 2022 08:49

    Державна прикордонна служба України оформила нові роз’яснення від 08 серпня 2022 року щодо перетину кордону. Ознайомитись можна за посиланням:

    https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    ...

    15. Виїзд чоловіка, який самостійно виховує одну та більше дитину

    За змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

    Зокрема, абзацом п’ятим ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено таку категорію, як жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.

    Таким чином, громадяни України, які самостійно виховують хоча б одну дитину віком до 18 років, мають право виїжджати за межі України за наявності одного з таких документів:

    1) свідоцтво про народження дитини (дітей);

    2) свідоцтво про смерть матері дитини

    або

    рішення суду про позбавлення матері батьківських прав

    або

    рішення суду про відібрання дитини у матері без позбавлення її батьківських прав

    або

    рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою

    або

    рішення суду про оголошення матері померлою

    Разом з тим, громадянам необхідно врахувати, що у разі, якщо чоловік вдруге одружився, то у такому випадку він вже не вважається особою, яка самостійно виховує дитину віком до 18 років.

    Всього доброго! Якщо Вам потрібна детальна консультація або алгоритм дій, натискайте зелену кнопку "Звернутися".


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України