Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 08 липня 2022, питання №68819

Выезд за границу отца-одиночки

Подскажите по такой ситуации. Жена находится заграницей с ребенком. Хочет развестись со мной и отдать ребенка мне. Как быстро такой вопрос решается в текущей военной ситуации? Она не может долго находится в Украине, чтобы подписывать все бумаги. И смогу ли я потом сам выехать с ребенком? Пропустят ли на границе?

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Миколаю!

    Ви можете розлучитися і навіть за рішення суду залишити дитину на своєму утриманні та вихованні, але це в контексті отримання права на виїзд на жаль нічого Вам не дасть. В такий спосіб Ви можете отримати лише відстрочку від мобілізації. Для отримання права на перетин кордону на подібній підставі потрібні інші передумови.

    Згідно роз’яснень Держприкордонслужби від 03 травня 2022 Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57.

    https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    В них з цього приводу зокрема сказано:

    "Зметою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.

    8. Пункт 2-6 Правил передбачає можливість виїзду за межі України інших зобов’язаних, які не віднесені до вище перелічених категорій:

    4) чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років".

    Для виїзду Ви повинні мати на пункуту перетинання кордону такі документи:

    паспорт,

    свідоцтво про народження дитини,

    та один із наведених далі документів:

    свідоцтво про смерть матері дитини

    або рішення суду про позбавлення матері батьківських прав

    або рішення суду про відібрання дитини у матері без позбавлення її батьківських прав

    або рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою

    або рішення суду про оголошення матері померлою.

    Якщо Ви захочете, ми можемо обговорити Ваше питання виїзду більш предметно - із пошуком правильного алгоритму дій (як у варіанті виїзду з дитиною, так і у інших можливих варіантах виїзду за кордон, які передбачені Кабміном).

    Для цього достатньо натиснути кнопку "звернутись" біля мого профілю. Радий буду допомогти!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України