Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 20 марта 2019, вопрос №436

Чому припинилися виплата по народженню дитини

Моя сестра народила дитину в Україні , оформила виплату на дитину та почала її отримувати. Через півроку виїхала закордон і виплати припинилися. В зв’язку з чим? Це ж виплата при народженні дитини яку держава зобов`язана заплатити? Поясніть будь ласка

Ответы юристов (1)

    Ковальчук Владимир

    Порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» визначає, що державна допомога сім'ям з дітьми виплачується щомісяця за вибором одержувача допомоги Українським державним підприємством поштового зв'язку «Укрпошта» або через уповноважені банки.

    Допомога, не отримана вчасно внаслідок невиконання її отримувачами умов, визначених законодавством, виплачується за минулий з моменту призначення час, але не більш ніж за шість місяців з місяця звернення за її одержанням.

    Призначені, але своєчасно не одержані суми допомоги з провини органу, який призначає або виплачує цю допомогу, виплачуються упродовж будь-якого часу без обмежень.Чинним законодавством не передбачено обмежень у часі щодо відновлення виплати допомоги після народження дитини, припиненої не з провини одержувача. Крім того, п. 55 «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» визначає, що призначені, але своєчасно не одержані суми допомоги з провини органу, який призначає або виплачує цю допомогу, виплачуються упродовж будь-якого часу без обмежень.

    Крім того, Закон «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та «Порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» встановлює вичерпний перелік підстав, коли виплата допомоги після народження дитини може бути припинена, а саме:

    • позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
    • вилучення дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
    • тимчасове влаштування дитини на повне державне утримання;
    • припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень стосовно конкретної дитини;
    • нецільове використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини.Домогтися відновлення виплати державної допомоги після народження дитини та виплати недоотриманої суми можна через суд.Зараз в Україні вже є виграні аналогічні справи, коли суд визнав дії органу соціального захисту населення неправомірними та зобов'язав виплатити позивачам недоотримані суми допомоги (наприклад, справа № №226/2082/16-а та справа №226/1374/17).

Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України