Задайте вопрос юристу

828 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Уголовное право, 13 сентября 2019, вопрос №4225

Можно ли не явится в суд

Здравствуйте подскажите, можно ли по уголовному делу как свидетель не явится на суд? обвиняемый являться бывшим гражданским мужем с которым не проживаю, на допросе у следователя была взята информацию о подтверждении совместного ребенка, о том что помогал финансово и все больше никакой информацией не владею .нет желание видится с потерпевшей стороной .

Ответы юристов (2)

    Іванова Тетяна Борисівна
    Іванова Тетяна Борисівна 4 года назад

    Адвокат, г. Мариуполь, 17 лет опыта

    Общаться в чате

    Уважаема, Саша!

    Без уважительной причины не являться в суд нельзя.

    Відповідно до ч. 1 ст. 94 ЦПК України належно викликаний свідок, який без поважних причин не з’явився в судове засідання або не повідомив про причини неявки, може бути підданий приводу через органи внутрішніх справ з відшкодуванням у дохід держави витрат на його здійснення.

    С уважением, адвокат Татьяна Иванова!

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 8 лет опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня!

    Відповідно до ст. 139 Кримінального процесуального кодексу України, якщо підозрюваний, обвинувачений, свідок, потерпілий, цивільний відповідач, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, який був у встановленому цим Кодексом порядку викликаний (зокрема, наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), не з’явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, на нього накладається грошове стягнення у розмірі:

    від 0,5 (1004 грн.) до 2 (4014 грн.) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб - у випадку неприбуття на виклик слідчого судді, суду.

    Також за ухилення свідка від явки на судове засідання за викликом суду може бути застосований примусовий привід органами внутрішніх справ.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України