Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 21 августа 2019, вопрос №3401

Повині ми підписувати відмову від землі?

Хочем продати будинок у селі. За будинком в шнуровій книзі (в сільраді) числиться 0,50 землі.
але покупець хотів щоб ми цю землю приватизували.я можу приватизувати лише 0,25??? а інші 0,25
землевпорядник требуе щоб я зараз написав відмову від цієї землі на користь покупця, хоча гроші покупець
ще не віддав. Що це за відмова від землі. Я повинен її писати?

Ответы юристов (2)

    Фараон Катерина Леонідівна
    Фараон Катерина Леонідівна 4 года назад

    Юрист, г. Каменец-Подольский, 8 лет опыта

    Общаться в чате

    Вам не обов'язково її приватизовувати, при продажу достатньо буде присвоїти кадастровий номер. Для цього потрібно звернутись в землевпорядну організацію для розробки технічної документації. Ваш землевпорядник повинен знати і повідомити Вас про те, що нотаріусу для оформлення договору купівлі-продажу потрібен тільки кадастровий номер.

    Щодо відмови. Земельним кодексом передбачено добровільна відмова від права постійного користування земельною ділянкою.

    Статтею 142 передбачено:

    1) Припинення права власності на земельну ділянку у разі добровільної відмови власника землі на користь держави або територіальної громади здійснюється за його заявою до відповідного органу.

    2. Органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування у разі згоди на одержання права власності на земельну ділянку укладають угоду про передачу права власності на земельну ділянку. Угода про передачу права власності на земельну ділянку підлягає нотаріальному посвідченню.

    3. Припинення права постійного користування земельною ділянкою у разі добровільної відмови землекористувача здійснюється за його заявою до власника земельної ділянки.

    4. Власник земельної ділянки на підставі заяви землекористувача приймає рішення про припинення права користування земельною ділянкою, про що повідомляє органи державної реєстрації.

    Враховуючи, що за вами рахується земельна ділянка, вам потрібно звернутись в сільську раду, для того, щоб вони надали документальне підтвердження (наприкл. у формі довідки).

    Ковальчук Владимир

    Не надо писать никакой отказ получите кадастровый номер и продайте а уже покупатель на себя приватизирует землю.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України