Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Земельное право, 06 августа 2019, вопрос №2990 100₴

Можно ли забрать пай до окончания срока договора?

Можно ли забрать земельный пай находящийся в аренде у фермера до окончания срока договора если это не прописано в договоре?

Ответы юристов (4)

    Хандрыга Татьяна Вадимовна
    40%

    Доброго дня! Відповідно до ст. 31 Закону України "Про оренду землі": Договір оренди землі припиняється в разі:

    1)закінчення строку, на який його було укладено;

    2)викупу земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;

    3)поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря;

    4)смерті фізичної особи-орендаря, засудження його до позбавлення волі та відмови осіб, зазначених у статті 7 цього Закону, від виконання укладеного договору оренди земельної ділянки;

    5)ліквідації юридичної особи-орендаря;

    6)відчуження права оренди земельної ділянки заставодержателем;

    7)набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій іншою особою земельній ділянці;

    8)припинення дії договору, укладеного в рамках державно-приватного партнерства (щодо договорів оренди землі, укладених у рамках такого партнерства).

    Договір оренди землі припиняється також в інших випадках, передбачених законом. Договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом.Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або цим договором.Особа, яка набула право власності на земельну ділянку, що перебуває в оренді, протягом одного місяця з дня державної реєстрації права власності на неї зобов’язана повідомити про це орендаря в порядку, визначеному статтею 148-1 Земельного кодексу України.

    Відповідно до ст. 32 цього ж Закону: "На вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов’язків, передбачених статтями 24 і 25 цього Закону та умовами договору, в разі випадкового знищення чи пошкодження об’єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки, а також на підставах, визначених Земельним кодексом України та іншими законами України."

    Отже, необхідно розуміти які саме підстави виникли у Вас для розірвання договору, а також, необхідно бачити договір укладений між Вами та орендарем задля надання повної консультації.

    Ковальчук Владимир
    30%

    Расторжение договора аренды предусматривает два варианта действий:

    - по соглашению сторон.

    - по требованию одной из сторон договор аренды может быть досрочно расторгнут по решению суда.

    В случае расторжения договора по соглашению сторон необходимо заключить дополнительное соглашение к договору аренды, в котором предусмотреть расторжение с определенной даты и возложение на одну из сторон (обычно арендатора) обязанности осуществить государственную регистрацию прекращения права аренды.

    Для расторжения договора по требованию одной из сторон нужно составить исковое заявление и направить его в суд по месту нахождения земельного участка. Также можно будет узнать, какие существуют основания для досрочного расторжения договора аренды земли как со стороны арендодателя, так и со стороны арендатора.

    Кодолов Олександр Володимирович
    30%

    Александр, здравствуйте,

    если в договоре такого права не предусмотрено, то просто так (без оснований) забрать его не получится, если только сам фермер добровольно на это не согласится.

    С другой стороны, основания для расторжения можно попробовать найти или "создать", при необходимости, для чего нужно больше информации о Вашей ситуации и, конечно же, изучить имеющиеся договора и документы.

    Удачи Вам!

    Костромина Виктория

    расторгнуть договор возможно или по согласию или в судебном порядке, но для этого должны быть причины.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України