Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 23 липня 2020, питання №25017

строк звернення до суду з приводу компенсації за невчасний розрахунок при звільненні

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, який граничний строк звернення до суду з приводу компенсації за невчасний розрахунок при звільненні та від якого моменту рахується цей строк (від моменту звільнення чи доведеного факту невчасного розрахунку)?

Відповіді юристів (2)

    Марусяк Андрій Романович
    Марусяк Андрій Романович 3 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду

    Доброго дня!

    Відповідно до ч. 1 ст. 233 КЗпП України, працівник може звернутися із заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до районного, районного в місті, міського чи міськрайонного суду в 3‑місячний строк, відколи він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права. У справах про звільнення — у місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки. Водночас ч. 2 цієї ж статті передбачає, що у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.

    Однак, якщо ви вимагатимете стягнення ЗП та стягнення середнього заробітку за час затримки, то строк звернення 3 місяці. Рекомендую вам звернутись в даний строк і отримати ще грошову компенсацію у розмірі ЗП за кожен місяць прострочення.

    Строк рахується з дня звільнення, оскільки цей день є і днем розрахунків.

    Юрій
    Юрій 3 роки тому

    Юрист, м. Київ, 6 років досвіду

    Доброго вечора пане Василю!

    Строк звернення до суду становить 3 місяці, як зазначив мій колега вище, проте момент початку його обчислення є наступний день, після пред‘явлення вимоги про проведення розрахунку відповідно до статті 116 КЗпП.

    Успіхів вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України