Задайте вопрос юристу

827 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Страхование, 24 июля 2019, вопрос №2416 100₴

Страховка кредита,в чому її суть?

Допоможіть будь ласка,хочу взяти займ у приватного інвестора.Він хоче щоб я спочатку зробила страховку позики і відіслала йому на емийл,каже для того щоб скласти договір позики у свого юриста.Я боюсь,тому що по суті страхую позику яку і не бачила.Чи може він щось зробити наприклад оформити позику без мене і потім вимагати її повернення через страховку?Чи можу я йому передати на перед дані страховки і нічого не боятись?

Ответы юристов (3)

    Костромина Виктория
    Общаться в чате Костромина Виктория 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 19 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Добрый день ! Я Вам не рекомендую так оформлять кредит ! С такими вариантами работают мошенники.

    Или оформляйте кредит в банке - и у Вас будет официальный кредитный договор или у нотариуса - нотариальный договор займа.

    Тимченко Анастасия Александровна
    Общаться в чате Тимченко Анастасия Александровна 4 года назад

    Адвокат, г. Николаев, 27 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    По суті, кредитне страхування - це ліквідація загроз, які можуть бути пов'язані з неповерненням кредитних заборгованостей. Це перелік заходів, які передбачають виплату компенсацій організацією-страховиком кредитних коштів на той випадок, коли позичальник не має можливості виплачувати борг своїми силами. Для захисту від допустимих загроз банківські компанії або МФО використовують різноманітні варіанти страхового кредитування. Дуже часто страхування кредитів відбувається між страховиком в особі банку та страховою організацією у вигляді юридичної або фізичної особи.

    В основному, у страхуванні кредитів максимально зацікавлені фінансові компанії. Проте вони не мають права вимагати від клієнта погоджуватися на дану послугу. І все ж, якщо фінустанова в обов'язковому порядку проводить страхування кредитних угод, позичальник зобов'язується надати якусь гарантію повернення грошей у формі підписання угоди страхування. В іншому випадку банк залишає за собою право відмовити йому у видачі кредиту навіть не пояснюючи причину.

    Залежно від суми кредитування, фінансова компанія використовує певну варіацію кредитного страхування, іноді використовується відразу кілька варіантів.

    Найбільш популярним і затребуваним типом кредитного страхування прийнято вважати страхування працездатності, стану здоров'я і життя позичальника. Така послуга надається окремо, або ж в сукупності з іншими типами страхування. Як правило, банківські установи надають послугу з оформлення страховки свого життя в разі видачі кредиту без застави готівкою або ж споживчого кредиту.

    Такий тип страхування здатний за настання страхового випадку покрити близько 90% від повної суми банківської заборгованості позичальника.

    Наприклад, людина оформила кредит, стала його сумлінно сплачувати, і все ж з певних причин клієнт помер або отримав інвалідність. В такому випадку банк направляє звернення до страхової організації і тоді вже вона зобов'язується виплатити заборгованість, при цьому звільняючи клієнта та його близьких, від кредитних боргів, що починають утворюватись.

    Страховки позики, як угоди, жодна страхова компанія не оформлює.

    Тому я б не довіряла такому позикодавцю, що пропонує саме страхування неіснуючої позики. Скористуйтеся краще послугами банків.

    Кодолов Олександр Володимирович
    100%
    Общаться в чате Кодолов Олександр Володимирович 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 21 год опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Мар'яна,

    те, про що Вас просить приватний інвестор неможливо зробити (можливо Ви щось не так зрозуміли або приватний інвестор не розуміє, що він хоче).

    Страхують ризики, а не позику, і страхують пов'язані з позикою ризики після укладання позики, а не до цього (страхова не застрахує те, чого не існує - страхова повинна оцінити та розуміти ризики, чого не можливо зробити до підписання договору позики).

    По суті, сам договір страхування не є підставою для того, щоб приватний інвестор якось Вас "підставив". Договір позики є укладеним з моменту передачі грошей, тобто для підтвердження того, що Ви взяли у приватного інвестора гроші необхідно, щоб він мав на руках документ, в якому Ви підтверджуєте, що отримали від нього конкретну суму та обіцяєте повернути у зазаначені строки (це може бути як сам договір позики, так і розписка).

    Для укладення юристом договору позики необхідні Ваші паспортні дані, а не договір страхування.

    Отже, рекомендую узгодити з інвестором:

    1. Умови договору позики

    2. Умови страхування (що саме Ви повинні застрахувати)

    3. Звернутися до страхової компанії, щоб дізнатися - що необхідно для укладання такого договору страхування

    4. Ретельно вичитати всі умови як договору позики, так і договору страхування (або звернутися за допомогою до юриста з цим питанням)

    5. Якщо Вас все задовольнить і Ви будете чітко розуміти всі умови кредитування, викладені в договорі позики (!), тільки після цього, підписати договори та отримати гроші


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України