Задайте вопрос юристу

836 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 24 июня 2020, вопрос №22775

Как разделяется недвижимость между собой

Добрый день. Я живу в Америке уже лет15,но на Украине у нас есть родительская 3-х комнатная квартира в которой прописано 5 человек . Мама есть властителем квартиры а остальные совладельцы. Мама живет в другом городе квартира пустует уже несколько лет. Один из совладельцев сейчас там делает ремонт без уведомления .Вопрос -Это никак не повлияет на раздел этого имущества позже? Тоисть не будет так что я не смогу получить свою долю потому что они делали ремон. Спасибо.

Ответы юристов (1)

    Десятник  Володимир  Олексійович
    Десятник Володимир Олексійович 3 года назад

    Адвокат, г. Киев, 50 лет опыта

    Якщо Ви співвласник, тобто частка квартири належить Вам на праві спільної часткової власності, яке зареєстроване в державному реєстрі, то маєте право на виділ (поділ) її в натурі (див. ст. 364, 367 ЦК України). Ремонт не впливає на це ваше право.

    Стаття 364. Виділ частки із майна, що є у спільній частковій власності

    1. Співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності.

    2. Якщо виділ у натурі частки із спільного майна не допускається згідно із законом або є неможливим (частина друга статті 183 цього Кодексу), співвласник, який бажає виділу, має право на одержання від інших співвласників грошової або іншої матеріальної компенсації вартості його частки.

    Компенсація співвласникові може бути надана лише за його згодою.

    Право на частку у праві спільної часткової власності у співвласника, який отримав таку компенсацію, припиняється з дня її отримання.

    {Частину другу статті 364 доповнено абзацом третім згідно із Законом № 1878-VI від 11.02.2010}

    3. У разі виділу співвласником у натурі частки із спільного майна для співвласника, який здійснив такий виділ, право спільної часткової власності на це майно припиняється. Така особа набуває право власності на виділене майно, і у випадку, встановленому законом, таке право підлягає державній реєстрації.

    {Статтю 364 доповнено новою частиною згідно із Законом № 1878-VI від 11.02.2010}

    4. Договір про виділ у натурі частки з нерухомого спільного майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

    Стаття 367. Поділ майна, що є у спільній частковій власності

    1. Майно, що є у спільній частковій власності, може бути поділене в натурі між співвласниками за домовленістю між ними.

    2. У разі поділу спільного майна між співвласниками право спільної часткової власності на нього припиняється.

    3. Договір про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України