Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 07 февраля 2019, вопрос №203

Можно не отрабатывать 2 недели при увольнении, если я переезжаю?

Планирую уволиться с работы, но из-за плохих отношений с начальникам не хочу отрабатывать две недели. Если я напишу в заявлении, что увольняюсь в связи с переездом в другой город, можно ли не отрабатывать? Интересуют детали относительно увольнения в связи с переездом.

Ответы юристов (1)

    Силкина  Евгения  Алексеевна

    Доброго дня. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника на підставі ст.38 Кодексу законів про працю є звільненням за власним бажанням, яке поділяється на два основних вида:

    1. звільнення з поважних причин;

    2. звільнення без поважних причин.

    При звільненні з поважних причин працівник не зобов'язаний повідомляти працедавця про звільнення за 2 тижні. Працівник має можливість бути звільненим у строк, про який просить (ч.1 ст.38 КЗпП).

    Такими поважними причинами вважається:

    а) переїзд на нове місце проживання; б) переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; в) вступ до навчального закладу; г) неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена відповідним медичним висновком; д) вагітність; е) догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; є) догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю 1 групи; ж) вихід на пенсію; з) прийняття на роботу за конкурсом або з інших поважних причин. У разі звільнення з поважних причин, в заяві вказується не тільки дата звільнення, а й причина такого звільнення. До заяви бажано додати також підтверджуючі документи. І хоча законодавство не містить вказівки на обов'язковість надання роботодавцю підтверджуючих документів поважності причин звільнення у випадку переїзду на нове місце проживання, проте згідно звичаїв ділового обороту, вимог до оформлення кадрових документів - поважність причини повинна бути доведена, оскільки в даному випадку звільнення буде відбуватися без обов'язкового дотримання двотижневого терміну попередження про звільнення. Запис про звільнення у трудовій книжці повинен проводитися із зазначанням поважної причини звільнення.Успіхів Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України