Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 28 июня 2019, вопрос №1620 100₴

Прибудова, відстань від межі

Доброго дня, цікавить яка мінімальна відстань від межі з сусідом повинна бути для будівництва прибудови(господарське приміщення, кухня,котельня) та чи може бути неповний другий поверх

Ответы юристов (3)

    Левченко Ксенія Сергіївна
    30%

    Доброго дня.

    Санітарні правила для будівництва будинків і забудови ділянки

    Будівля не повинно стояти впритул незалежно від висоти паркану. Санітарні норми пропонують зробити це відстань рівним не менше 3 метрів. Встановлення огорожі або будівництво будинку ближче до межі сусіда не допускається.Є й інші рекомендації, яких слід дотримуватися перш, ніж ставити якесь будова занадто близько до іншого або огорожі:

    • для менш великих в порівнянні з будинком господарських будівель, відступ можна робити від 1 метра;

    будівництво господарських споруд для розведення дрібної худоби або птиці можна проводити не менш ніж у 4 метрах від огорожі по межі;

    • відступ від компостної ями або вуличного сортиру повинен бути не менше 8 метрів по прямій.

    Ще одним важливим правилом індивідуального будівництва є дотримання поверховості будинків. Не можна робити у власному домі більше 3 поверхів, якщо інше заздалегідь не погоджено з місцевим органом контролю архітектури місцевої адміністративної одиниці. Кількість підземних поверхів для таких будинків не регламентовано. Але пам'ятайте, що будь-які зміни внутрішніх і зовнішніх перегородок навіть особистої власності необхідно погоджувати з відповідними органами. Не можна робити самовільні зміни інакше вони можуть бути оштрафовані, а вам висунуто вимогу щодо повернення дому до початкових параметрах.

    Санітарні правила для будівництва будинків і забудови ділянки

    Який відступ робити між парканом сусіда і власним будинком? Будівля не повинно стояти впритул незалежно від висоти паркану. Санітарні норми пропонують зробити це відстань рівним не менше 3 метрів. Встановлення огорожі або будівництво будинку ближче до межі сусіда не допускається.

    Встановлення огорожі по периметру ділянкиНічого не можна зводити впритул до огорожі, якщо це не домовлено з власником ділянки за тією ж межі. Варто пам'ятати і про параметри для установки парканів по периметру приватній території:1. висота огорожі, що примикає до вулиці не регламентована, наскільки саме вона буде підноситися вибирати тільки вам;2.висота огорожі на межі з іншою ділянкою з непрозорих матеріалів повинна бути до 75 сантиметрів, вище можна використовувати лише прозорі конструкції/

    Все це досить строго регламентоване і обов'язкове до виконання при забудові особистого ділянки. Не забувайте про те, що садити близько з парканом можна тільки невисокі ягоди, овочі, трави і квіти. Для вирощування чагарників рекомендується відступ в 1 метр, дерев - 2 метри, високих дерев - 3 метри і більше.

    Допускаються незначні порушення норм будівництва між будівлями на ділянці одного власника. Власник сам вирішує скільки метрів відступити від об'єктів на його території перед початком будівництва нової споруди. Але дотримуватися вищевказаних рекомендацій санітарного і протипожежного характеру стосовно загорожі і об'єктів на сусідніх ділянках необхідно обов'язково. Через їх порушення на вас може бути поданий позов до суду. У результаті 2 варіант розвитку подій: накладення штрафу і, можливо, вимога перенести об'єкт далі на територію ділянки або зовсім його знищити.

    Костромина Виктория
    40%

    Державними будівельними нормами — ДБН

    79-92 «Житлові будинки для індивідуальних забудовників України» — були

    встановлені такі відстані для зелених насаджень:

    від стін будинків і споруд до осі дерев — 5 м, для кущів — 1,5 м;

    від межі сусідньої ділянки до осі дерев — 3 м, для кущів — 1 м.

    Також, відповідно до ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», якщо з іншого боку межі нема забудови, то відстань до бічної межі ділянки від найбільш виступної конструкції стіни повинна становити не менше 1 м.

    При цьому має бути забезпечене влаштування необхідних інженерно-технічних заходів, що запобігатимуть стіканню атмосферних опадів з покрівель та карнизів будівель на територію суміжних земельних ділянок.

    Згідно із санітарними нормами туалети потрібно розташовувати не ближче 15 м від житлового будинку і літньої кухні, а від питного колодязя — за 20 м.

    Ковальчук Владимир
    30%

    Державні будівельні норми України. Житлові будинки для індивідуальних забудовників України ДБН 79-92 Розміщення господарських будівель по лінії забудови з житловими будинками не допускається. Відстань між житловими будинками та господарськими будівлями і спорудами слід приймати відповідно до санітарних норм, що наведені нижче, але не менше протипожежних норм.

    Будівлі та споруди

    Господарські будівлі

    сараї для худоби,свійських тварин та птахів,площею до 50 кв. м

    (відстань, м)

    Житлові будинки та літня кухня

    15

    Питний колодязь

    20


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України