Задайте вопрос юристу

836 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 09 мая 2024, вопрос №108123

Можливість відміни рішення чи його зміна штатною ВЛК про виключення з в.о. за новим Законом

Вітаю, якщо військовозобов'язаний пройшов ВЛК до набрання чинності нового Закону (ще в січні 2024), за результатами якої, був визнаний непридатним з виключенням з в.о. за певною статтею, але це рішення ВЛК при ТЦК мала погодити ще штатна ВЛК, вона це зробити до 04.05 не встигла. За яким законом вона має розглядати таку справу якщо умовно за новим описом хвороб діагноз і рішення ВЛК при ТЦК вже не підпадає під пункт непридатності? Фактично рішення ВЛК було винесено коректно за вже неактуальним законом станом на поточну дату, але й доконаного факту виключення в в.о. теж не відбулось, а вже набрав чинності новий закон... І взагалі, а як же принцип того, що закон не має зворотньої сили?

Ответы юристов (3)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Михайло!

    Якщо ВЛК було пройдено за Розкладом хвороб Наказу МОУ до 04.05.2024 року, то і затверджене воно повинно бути за тим самим Розкладом хвороб - це, якщо ми говоримо про статтю 58 КУ.

    Проте, зміни внесли до вищезгаданного положення відповідні коррективи, а саме:

    2) у главі 2:

    пункт 2.1 викласти в такій редакції:

    «2.1. Для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі).

    Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання штатної військово-лікарської комісії.

    ВЛК приймають постанови у тому числі на виїзних засіданнях та, в окремих випадках (лікування за кордоном) - дистанційно.

    Постанови штатних та позаштатних ВЛК обов’язкові до виконання.

    Постанови ВЛК можуть бути відмінені або скасовані штатними ВЛК.

    Постанова ВЛК скасовується у випадках, коли попередня постанова ВЛК на дату її прийняття не відповідала законодавству та/або була прийнята на підставі недійсних документів.

    Постанова ВЛК відміняється у випадках, коли необхідно привести зміст попередньої постанови ВЛК (яка була прийнята правильно) у відповідність до чинного законодавства.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Михайло Клиент 10 дней назад

    Я так розумію толком незрозуміло в підсумку на даний момент як може розглядатись таке питання. Але фактично, насамперед мали б виконуватись норми статтей КУ, і абзац про відміну правильних постанов, але неактуальних станом на сьогодні - звучить антиконституційно трішки, тим паче у випадках, коли ця зміна призводить до додаткових обмежень прав людини, а не до помякшень..

    • Айвазян Юрий Климентьевич

      Так, Ви праві, поки що не зрозуміло, як це буде відбуватись на практиці і у яких випадках застосовуватись. Оскільки, якщо враховувати наступну норму "постанова ВЛК відміняється у випадках, коли необхідно привести зміст попередньої постанови ВЛК (яка була прийнята правильно) у відповідність до чинного законодавства", то виходить так, що можна відмінити усі постанови ВЛК про непридатність до 04.04.24, оскільки вони оформлені довідкою ВЛК, а не свідцтвом про хворобу, як того станом на зараз вимагає законодавство.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України