Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 05 травня 2024, питання №107690

Чи має право на відстрочку

Чи має право на відстрочку зять по новому закону 10449,якщо тесть має 2 групу,не одружений,а донька військовозобов'язана.Тобто чи може обрати він зятя утримувачем,а не доньку? Дякую!

Відповіді юристів (3)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Право на відстрочку мають військовозобов'язані,

    "які мають одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами з інвалідністю, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі). У разі відсутності невійськовозобов’язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю I чи II групи може лише одна особа з числа військовозобов’язаних за вибором такої особи з інвалідністю."

    Тесть має право обрати зятя доглядачем.

    Карпенко Андрей Владимирович
    Карпенко Андрей Владимирович 13 днів тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    Вітаю!

    НІ, ТЕСТЬ НЕ МОЖЕ ОБРАТИ УТРИМУВАЧЕМ ЗЯТЯ, ТОМУ ЩО ОБОВ'ЯЗОК УТРИМАННЯ, ЗГІДНО СІМЕЙНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ, ПОКЛАДЕНО НА ДОНЬКУ.

    А ОТ ЗДІЙСНЮВАТИ ПОСТІЙНИЙ ДОГЛЯД МОЖЕ ЗЯТЬ.

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Інна!

    Якщо немає невійськовозобов'язаних, які зобов'язані утримувати батька, то вибір робиться між військовозобв'язаними. Це може бути лише один з них.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України