Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 25 апреля 2024, вопрос №106657

Освіта і мобілізація

Доброго дня всім. Якщо я закінчив бакалавра право, а зараз хочу поступити на магістра образно еколога. Чи буде відстрочка по новому закону про мобілізацію? Чи потрібно і дальше поступати на магістра право

Ответы юристов (1)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Юрію!

    Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку", який набере чинності 18 травня, Ваша підстава для відстрочки буде виглядати наступним чином:

    "Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури;".

    Згідно згаданої в Законі ст. 10 послідовність вищої освіти виглядає так.

    • початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти — шостий рівень НРК;
    • перший (бакалаврський) рівень вищої освіти — сьомий рівень НРК;
    • другий (магістерський) рівень вищої освіти — восьмий рівень НРК;
    • третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти — дев'ятий рівень НРК;
    • науковий рівень вищої освіти — десятий рівень НРК.

    Отже, як бачите, спеціалізація при зарахуванні в магістратуру у порівнянні з тою, що Ви отримали після закінчення бакалавратури, жодної ролі в даному випадку не гратиме. Має значення лише дотримання послідовності отримання вищої освіти. Вами вона не порушується. Тож відстрочку у разі зарахування до магістратури Ви матимете.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України