Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 08 лютого 2024, питання №101733

Є відстрочка, вимагають її доводити

Доброго дня. Другий роки навчаюсь в аспірантурі, денна форма, держзамовлення.
Зупинили на вулиці - дали повістку по уточненню даних, не захотіли подивитись на документ по відстрочці.
Пішов на уточнення даних - виявилось моєї справи нема, крім піб і дати народження, всі дані кудись неясним чином поділись, і те що я при вступі в аспірантуру оновлював дані, також.
Сказали писати заяву про підстави для відстрочки, купу підтверджень про аспірантуру з універу. Але і на влк йти. Документи про аспірантуру оновив, заяву написав, а там сказали, що вона буде "розглядатись", буцім і так неясно, що все законно від 1 тижня до чотирьох.
Як можна йти на влк і тим більше подавати результат влк, якщо всі документи є, але цю заяву ще не утвердили? Чи не є це хитрим механізмом щоб мобілізувати людину з законною відстрочкою? Водночас, якщо чекати підпису заяви і лише тоді йти на влк, то це може згідно теперішніх законів обернутись адміністративною або і кримінальною відповідальністю.
Чи може варто сходити на влк але результати але пред'являти лише коли буде підписана та заява про відстрочку?
Будь ласка порадьте щось, бо таке враження, що що не зроби тебе виставлять дурнем або нашкодиш сам собі

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Антоне!

    Вашу заяву на відстрочку ТЦК має право розглядами протягом місяця, максимум 45 днів. Так, Ви праві, це є саме "хитрим механізмом", але Вам не варто хвилюватись. Заяву Ви подали, проходьте ВЛК та чекайте на оформлену відстрочку. Якщо після ВЛК Вам будуть намагатися видати мобілізаційне розпорядження, просто відмовляйтесь у зв'язку з тим, що Ви маєте право на відстрочку, яке надано Вам законом.

    Вам не вдасться оформити відстрочку без проходження ВЛК.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Антон Клієнт 3 місяці тому

      Щиро дякую, за відповідь, Ви мене заспокоїли! Тоді буду проходити влк, і чекати на завірену заяву. Сподіваюсь, все і буде ок. Гарного Вам дня!

      • Айвазян Юрий Климентьевич

        Прошу, Антоне! Головне пам'ятайте про те, що Ви маєте законне право на відстрочку і ніхто не може Вас мобілізувати, порушуючи закон.

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 3 місяці тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Здравствуйте!

    ПОВЕСТКУ ВПОЛНЕ МОГУТ ВРУЧИТЬ УЧИТЫВАЯ ОБСТАНОВКУ И ВОЕННОЕ ПОЛОЖЕНИЕ В УКРАИНЕ.

    НО БЕСПОКОИТЬСЯ НЕ СТОИТ, ТАК КАК ЕСТЬ ЗАКОННЫЕ ОСНОВАНИЯ ДЛЯ НЕЯВКИ В ТЦКСП (ВОЕНКОМАТ).

    ОТКАЗЫВАТЬСЯ ОТ ПОЛУЧЕНИЯ ПОВЕСТКИ НЕТ СМЫСЛА, ТАК КАК БУДЕТ СОСТАВЛЕН АКТ ОБ ОТКАЗЕ И ВСЕОДНО ВАМ БУДЕТ СООБЩЕНО О ДАТЕ, ВРЕМЕНИ И МЕСТЕ ЯВКИ В ТЦКСП (ВОЕНКОМАТ).

    Так, самым распространенным законным основанием для неявки в ТЦКСП (военкомат), является болезнь (любое заболевание), что есть уважительной причиной для неявки в ТЦКСП (военкомат).

    Вы можете вызвать скорую помощь и получить справку о вызове скорой помощи с последующим направлением на лечение в больницу, которую потом направите в ТЦКСП (военкомат) с заявлением по почте через Укрпочту и на электронную почту.

    Также, Вы можете обратиться в любую больницу и получить справку о том, что заболел и проводится лечение в отношении Вас, которую потом направите в ТЦКСП (военкомат) с заявлением по почте через Укрпочту и на электронную почту.

    Кроме того, Вы можете лечь на стационар или дневной стационар любой больницы и получить справку о том, что заболели и проводится лечение в отношении Вас, которую потом направите в ТЦКСП (военкомат) с заявлением по почте через Укрпочту и на электронную почту.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про військовий обов'язок і військову службу

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text

    "Стаття 15. Призовний вік. Призов громадян України на строкову військову службу...

    "11. Поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць у строк, установлений територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, які підтверджені відповідними документами, визнаються:

    перешкода стихійного характеру, хвороба призовника або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк;

    смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини".

    Эта же норма, распространяется и на военнообязанных запаса, резервистов.

    ЕСЛИ ВЫ НЕ ЯВИТЕСЬ ПО ПОВЕСТКЕ ДЛЯ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ:

    Кодекс України про адміністративні правопорушення:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text

    Стаття 210-1. Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію -

    тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -

    тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    - ШТРАФ ОТ 3400 грн. ДО 5100 грн..

    ЗАОЧНО ШТРАФА БЫТЬ НЕ МОЖЕТ, ДЛЯ ТОГО ЧТОБЫ ЕГО ПРИВЛЕЧЬ К АДМИНИСТРАТИВНОЙ ОТВЕТСТВЕННОСТИ НУЖНО ТОЛЬКО ЛИЧНОЕ ПРИСУТСТВИЕ, ЧТОБЫ СОСТАВИТЬ ПРОТОКОЛ И ВРУЧИТЬ ЕГО, ВЫНЕСТИ ПОСТАНОВЛЕНИЕ И ВРУЧИТЬ ЕГО!

    БЕЗ ОФОРМЛЕНИЯ ДОКУМЕНТОВ НЕ БУДЕТ ШТРАФА.

    В ЛЮБОМ СЛУЧАЕ, УГОЛОВНАЯ ОТВЕТСТВЕННОСТЬ ЗА ЭТО НЕ ПРЕДУСМОТРЕНА.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України