Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Наследство, 14 января 2024, вопрос №100118

Отримання від батька спадщини за наявністю у нього ще 2х неповнолітніх від іншого шлюбу

Треба вступити в спадщину, яку залишив батько (будинок побудований та відремонтований за кошти мами). До смерті батька склав заповід, на мене , Яка завірена нотаріально.

У батька від іншого шлюбу є двоє неповнолітніх дітей, Які на момент його смерті були прописані з ним по одній адресі (Адреса відмінна від будівлі, яка має перейти в спадщину)

Які мають бути дії з моєї сторони , щоб вступити в Повну спадщину ?

Ответы юристов (7)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Олександре!

    Вам потрібно звернутись до нотаріуса і подати заяву на вступ у спадщину. Якщо в батька є ще двоє неповнолітніх дітей, то вони, незважаючи на те, що є заповіт, мають право на обов'язкову долю у спадщині. Отже в кінцевому варіанті Ви отримуєте право власності на третю частину будинку.

    Відповідно до ст. 1241 Цивільного кодексу України, малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка).Перелік осіб, які мають право на обов'язкову частку, що визначений ст. 1241 Цивільного кодексу України, є вичерпним і розширеного тлумачення не потребує.Малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років (ст. 6 СК України, ст. 31 Цивільного кодексу України).Неповнолітньою вважається фізична особа у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років ( ст. 6 Сімейного кодексу України, ст. 32 Цивільного кодексу України).Непрацездатними вважаються особи, які досягли встановленого ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"пенсійного віку, або особи з інвалідністю І, ІІ, ІІІ груп, у тому числі діти з інвалідністю, а також особи, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до закону, незалежно від того, чи призначена їм пенсія.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Богун Сергій Павлович

    Вам необхідно звернутися до нотаріальних органів з заявою про прийняття спадщини.

    Олександр Клиент 3 месяца назад

    Дякую , Юрій, Вам за відповідь!

    Неповнолітні не претендують на спадщину. Як має проходити процес відмови? Щоб я мав змогу отримати 100 спадщини?Одній з неповнолітніх дітей, через місяць має виповнитися 18 років. Іншому на сьогоднішній день — 9 років

    • Айвазян Юрий Климентьевич

      В такому випадку потрібна нотаріально завірена заява від матері дітей.

      • Олександр Клиент 3 месяца назад
        Дякую за відповідь.Підскажіть, будь ласка, буде достатньо лише заяви завіреної нотаріально. Чи необхідно вступити в спадщину дітям , і лише потім переоформлювати ?
        • Айвазян Юрий Климентьевич

          Заява про відмову від спадщини.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас!

    Ви будете спадкоємцем, оскільки на Вас складено заповіт. Зверніться із заявою про вступ до спадщини до нотаріуса.

    Успіхів. Всього доброго Вам. З повагою.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України